כאב ראש הוא סימפטום שכיח, המופיע במחלות מסוגים שונים. חשוב לברר את המקור לכאבי הראש לצורך אבחנה מובדלת ויעילות הטיפול. טיפול סימפטומטי באמצעות טווינה, שיאצו או רפלקסולוגיה יכול להועיל, והמטופל ידווח על הקלה בכאבי ראש, אולם הבעיה לא תתפטר לחלוטין עד שלא נטפל בגורם לה.
 
כאב ראש על רקע צווארי
אחד מסוגי כאבי ראש שכיחים ביותר. כאב ראש ממקור צווארי הנובע מלחץ, מתח, דאגה ועבודה קשה או שינויים בעמוד שדרה צווארי.
 
מיגרנה
כאב ראש חזק עד בילתי ניסבל מתמקד באזור המצח מאחרי העין, בקוקוד, או ברקות
( דו או חד צדדי). כאב הראש פועם, הולם, חזק. תחושת טשטוש, הפרעות בריאי, סחרחורות, טינוטוס. יכול להיות מלווה בבחילות, הקאות, רתיעה מעור חזק. חוסר שקט, אינסונמיה, כעס.
על פי גישת רפואה הסינית מקור הוא בעליית אנרגיה פטולוגית של כבד כלפי מעלה.
 
כאב ראש עם תחושת כבדות בראש
כאב ראש פרונטלי או מפושת בכול הראש. הכאב עמום, טשטוש, תחושה שראש עטוף במגבת לחה. תחושת כובד בראש. אפשרות לסינוסים גדושים, מלאות בחוזה והבאפיגסטריום, בחילות, הקאות, הפרשות מרובות של ליחה, קשיים בריכוז. הסיפטומים מוחמרים בבוקר. 
על פי גישה הסינית מדובר על חולשת טחול ועודף לחות וליחה.
חשוב ביותר לשמור
כאב ראש המלווה בתחושת ריקנות בתוך הראש
טשטוש, ירידה בריכוז, כאב  אינו ממוקד באופן ספציפי, מורגש בעומק, חולשה כללית, מוחמר בעקבות עובדה מאומצת, גברים סובלים מפליטה מוקדמת של זרע, כאבי גב תחתון, צפצופים באוזניים, נדדי שינה.
המקור על פי גישה סינית -- חוסר אנרגיה של הכליות.
כאבי ראש על רקע אנמיה (חוסר דם)
כאב ראש עמום, מתחיל בגבות או בעיניים, עולה למעלה ומקרין לקודקוק. תחושה של ראש חלול. מלווה בסחרחורות, מתגבר אחרי מאמץ או פעילות. הכאב מוקל במנוחה, מוחמר אחרי מחזור חודשי, לידה או יבוד דם מסיבי, בערב, חולשה, דפיקות לב, קוצר נשימה, נדודי שינה, חוסר ריכוז, בעיות זיכרון, חוסר ריכוז, שיער יבש, עור יבש, צפורניים שבירות , פנים חיוורות, מתח, רגישות יותר...
חשוב ביותר